ATŠAUKTI DAR DU POSĖDŽIAI A.ŪSO BYLOJE DĖL UŽSITĘSUSIO ŠALIŲ SKUNDŲ NAGRINĖJIMO AUKŠTESNĖS INSTANCIJOS TEISME

2012-05-17 ir 2012-05-18 Vilniaus m. 2 apylinkės teisme numatyti posėdžiai A.Ūso byloje atšaukti dėl užsitęsusio nukentėjusiosios mergaitės globėjos N.Venckienės, Vilniaus vaiko teisių apsaugos tarnybos ir D.Kedžio tėvų skundų nagrinėjimo aukštesnės instancijos teisme. Tai jau antras ir trečias posėdžiai, kurie atšaukiami dėl proceso šalių skundų. Kitas posėdis paskirtas 2012-06-06, 09.00 val., Vilniaus m. 2 apylinkės teisme. Nutartis dėl skundų aukštesnės instancijos teisme numatyta skelbti 2012-05-18.


Primenu, kad Vilniaus m. 2 apylinkės teismas 2012-04-19, toliau nagrinėdamas baudžiamąją bylą, kurioje A.Ūsas kaltinamas mažametės D.Kedytės tvirkinimu, posėdyje atmetė vaiko motinos N.Stankūnaitės prašymą leisti jai atstovauti vaiko interesus byloje. Ta pačia nutartimi pakeistas D.Kedytės įstatyminis atstovas. Vietoje iki šiol vaiko interesus atstovavusios globėjos N.Venckienės vaiko atstovu kviečiant Vaiko teisių apsaugos tarnyba.

Teismo nuomone tiek N.Stankūnaitės, tiek N.Venskienės teisė pagal įstatymą atstovauti nepilnametės interesus gali būti interpretuojama nevienareikšmiškai, taip pat tai, kad tarp motinos ir globėjos susiklostė priešiški santykiai sudaro prielaidas vaiku manipuliuoti nuteikinėjant jį atitinkamai prieš motiną arba prieš globėją.

Tokią išvadą teismas padarė atsižvelgdamas į prieštaringą N.Stankūnaitės ir N.Venckienės, kaip nepilnametės įstatyminių atstovių teisinę padėtį. 2011-12-16 Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimu nukentėjusiosios D.Kedytės gyvenamoji vieta nustatyta su motina N.Stankūnaite. Sprendimas įsiteisėjo 2012-04-18. Jokių teisinių N.Stankūnaitės motinos valdžios apribojimų dukters atžvilgių nėra, tačiau teismo sprendimas iki šiol neįvykdytas, nepilnametė faktiškai gyvena pas globėją, o globa, skirta vaiko teisių apsaugos institucijos sprendimu, nepanaikinta. A.Ūsas kaltinamas nusikaltimo padarymu patalpoje, kurioje kaltinime nurodytu laiku gyveno ir N.Stankūnaitė. Kitą vertus- N.Venckienės teisė atstovauti pagal įstatymą nukentėjusiosios interesams taip pat vertintina prieštaringai. Globėja neįvykdė 2011-12-16 Kėdainių rajono apylinkės teismo sprendimo dalyje, kurioje yra įpareigota skubiai perduoti globotinę motinai, tai kelia abejones, ar N.Venckienė nepiktnaudžiauja savo kaip globėjos teisėmis.

Be to, tarp motinos ir globėjos susiklostę priešiški santykiai sudaro prielaidas, kad vaiku gali būti manipuliuojama nuteikinėjant jį atitinkamai prieš motiną arba prieš globėją. Tai įrodo byloje esanti psichologų išvada, kad tarp D.Stankūnaitės ir N.Venckienės šeimos vykstantys ginčai turi neigiamos įtakos D.Kedytės emociniams bei elgesio ypatumams bei, kad vienas iš veiksnių, turinčių įtakos D.Kedytės parodymams apie galimai jos atžvilgiu atliktus nusikalstamus veiksmus, yra aplinkinių poveikis.

Teismo nutartis paskutinę minutę apskundė Vilniaus m. …vaiko teisių apsaugos skyriaus, nukentėjusiosios mergaitės globėja N.Venckienė bei D.Kedžio tėvai. Vilniaus m. vaiko teisių gynėjai nenori ginti mažametės teisių teisme. Nepilnametės globėja N.Venckienė prieštarauja teismo sprendimui pakeisti ją procese valstybės vaikų teisių gynėjais. Kiti posėdžiai numatyti 2012-05-17, 2012-05-18, 2012-06-06, 2012-06-11.

4 thoughts on “ATŠAUKTI DAR DU POSĖDŽIAI A.ŪSO BYLOJE DĖL UŽSITĘSUSIO ŠALIŲ SKUNDŲ NAGRINĖJIMO AUKŠTESNĖS INSTANCIJOS TEISME

 1. Dalmaria

  Gerb. Teisėjau, noriu sužinoti, ar pedofilijos byloje bus apklausiama mažametė nukentėjusioji. Dėkoju.

  Reply
  1. A.Cininas Post author

   Nukentėjusi mergaitė yra jau apklausta įkiteisminio tyrimo teisėjo. Pagal įstatymą, taip apklaustas nepilnametis į teismo posėdį kviečiamas tik išimtinais atvejais. Niekas iš proceso dalyvių tokių prašymų nepateikė.

   Reply
 2. Dalmaria

  Susipažinus su visa paviešinta proceso medžiaga, susidaro nemalonus įspūdis. Prokuroro elgesys ir jo reikalavimai – panašūs ne į kaltintojo, bet į A.Ūso advokato. Aiškėja keistas vaizdas, kad kaltintojas kaltina ne A.Ūsą, bet nukentėjusią mažametę.
  Žinau, kad Gerb. Teisėjas neatsakysite į tai, bet man, kaip pilietei, o ir kitiems žmonėms tai kelia nerimą…

  Reply
 3. M.P. Cathmor

  It has come to my attention that Russian secret service through Russian Embassy in Vilnius, have been paying a very close attention to this case, as they consider N. Venckiene a potential ally of Russia within the Lithuanian Seimas. Attempts to bribe court officials and politicians, in order to facilitate N. Venckiene’s success, are to be anticipated.

  M.P. Cathmor

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.