
Dar daugiau sujungus Vilniaus teismus, salių kažkodėl dar tarsi sumažėjo, o erzelis ieškant laisvų salių dar padidėjo (užuojauta teismo sekretoriams). Kodėl jei 2 teisėjai dalinasi 1 salę tai dar pakenčiama, o jei 100 teisėjų dalinasi 50 salių, tai jau DIDELĖ problema.
Štai ką rašo žmogus, kuris tai išmano:
„Čia man panašu į Bernulio arba Binominį skirstinį. Tipo, meti monetą ir kokia tikimybė, kad iškris tiek herbų. Apie skirstinį info čia: http://en.wikipedia.org/wiki/Binomial_distribution . Tik, kadangi realiai klausi nesėkmės tikimybės, tai tikimybę reikia apsukti, ty atimti iš 1.Apie brolius Bernulius, kurie sprendė panašią į tavo problemą tik 17 amžiuje info čia: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=P4xbi6TVqewO čia gali rasti visą tikimybių teorijos ir matematinės statistikos kursą: http://www.mif.vu.lt/matinf/asm/vs/pask/ttinf/ttinf.htm . Šitas dėstytojas beje man ir dėstė.Linkėjimai,Artūras“Paskutinė lentelės eilutė su “makrosu” todėl skaičiuoja tik atsisiuntus bylą.
Išvada:
1. Ne tas pats, ar 2 teisėjai dalinasi 1 sale ar 50 teisėjų dalinasi 100 salių. Pirmuoju atveju tikimybė, kad teisėjui pritrūks salių yra 25 procentų, antruoju- 46 procentai.
2. Nusiraminkite proceso dalyviai, žurnalistai ir visi kiti– salių ir toliau trūks arba būsite grūdami į ankštas, nes teisėjai nederina teismo posėdžių tarpusavyje, o tikėtis, kad kiekvienam teisėjui teks po salę nerealu, nes tai neracionalu.