Pasitikėjimo teismais tyrimas

Per daug gražu, kad būtų tiesa, tačiau arčiausiai tiesos, nei bet kada anksčiau. Toks įspūdis po vakarykščio proceso dalyvių nuomonės apie teismus tyrimo pristatymo. Tyrimui vadovavo ir pristatė prof. G.Valickas, kurio paskaitų teisėjų mokymo centre visi klausosi išsižioję. 

Tyrimo metu apklausta apie 400 proceso dalyvių visų rūšių bylose ir visų instancijų teismuose. Ir rezultatai stulbinantys- 75 procentai proceso dalyvių pasitiki teismais. Neabejojant tyrimo metodikos patikimumu, reikia pripažinti, kad apklausta auditorija- nereprezentatyvi. Apie 60 procentų respondentų turėjo aukštąjį išsilavinima. Toks vaizdas, kad teismai Lietuvoje – elitinė institucija, kuri pasiekiama tik aukštesnį išsilavinimą turintiems žmonėms. Norėtųsi sulaukti ir atrodo kad sulauksime išsamesnių proceso dalyvių nuomonių tyrimų, išklausant reprezentatyvesnės auditorijos nuomonės.Fireman

Kol kas antrais po Dievo Lietuvoje išlieka ugniagesiai- gelbėtojai…

4 thoughts on “Pasitikėjimo teismais tyrimas

  1. Svajonė

    Cituoju,,Kol kas antrais po dievo Lietuvoje išlieka ugniagesiai- gelbėtojai…,, Zodis Dievas yra rašomas iš didziosios raides:)

    Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.