Paskutinis postas pono V.Juozapaičio klausimu

Shhhhhhhhhh....
a77eBnY / Foter.com / CC BY-NC-ND

// Paskelbta 2013-05-08

// Papildyta 2013-05-27

Šis tinklaraštis įkurtas ne tam, kad jame viešinčiau savo asmeninių nesutarimų su Seimo nariais peripetijas. Kitą vertus šią istoriją  jau lydi tam tikras viešas interesas.

Todėl, neįkyrint nesidomintiems, be didesnių komentarų tik šiame poste nuolat atnaujinsiu dar nesibaigusios istorijos chronologiją.

2013-03-11 paskelbiamas straipsnis “Dirglioji teisėkūra: mušk žmoną bet ne šunį“, nuo kurio viskas ir prasidėjo;

2013-03-13 paskelbiamas man adresuotas pono V.Juozapaičio laiškas, tapęs mano tinlaraščio hitu ir iki šiol labiausiai skaityta publikacija;

2013-03-14 ponas V.Juozapaitis kreipiasi su skundu į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją (TEDK);

2013-04-05 pateikiu paaiškinimą TEDK;

2013-04-23 paskelbiu dar vieną publikaciją, kritikuojančią gerb. V.Juozapaičio teisėkūros iniciatyvas. Ši publikacija nesusilaukė jokio atgarsio, nors lyginant su pirmąja, ne mažiau nusipelnė būti svarstoma TEDK.

2013-05-07 www.teismai.lt paskelbia TEDK pirmininko nuomonę, kad 2013-03-11 publikacijoje galimai pažeidžiau teisėjo etiką.

// Papildyta 2013-05-27

2013-05-27 pagaliau sulaukiau TEDK išvados. Išvadoje teigiama, kad teisėjo etika pažeista šokiruojančiu ir dviprasmiu publikacijos pavadinimu bei kandžia gerb. V.Juozapaičio kritika, pebrėžiant jo profesiją.

Šis TEDK sprendimas bus skundžiamas teismui, nes su jo argumentais nesutinku. Jei TEDK nuomone buvo teisėjo etikos pažeidimo požymių ir yra kitos vados drausminei bylai kelti, tai taip ir turėjo būti padaryta ir klausimas turėjo būti perduotas svarstyti Teisėjų garbės teismui. Teisėjų etikos pažeidimų konstatvimas yra Garbės teismo, o ne TEDK kompetencija. Tuo klausimu jau yra pasisakęs Lietuvos Aukščiausiasis Teismas.

3 thoughts on “Paskutinis postas pono V.Juozapaičio klausimu

 1. etcetera

  Na, vat, vat, vat ir matote…
  Jums tik taip atrodo, kad nepažeidėte valdžių pasidalijimo principo…Pažeidėt, ir dar kaip! Juk teisėjas turi tik teisti, Seimas  kurti įstatymus, Vyriausybė per savo institucijas ir savivaldą, juos įgyvendinti….O žurnalistai, kaip ketvirtoji valdžia, dar paloti…..Bet per tą valdžių pasiskirstymą ir didelį nerangumą dažnai prieinam tokį tupyką, kad nė patys nežinom, kaip po to iš jo išsikrapštyti. Ir traukom pečiais, niekas nieko negalim pakeisti, tik kažkaip tyliai bandyt apeidinėt įstatymus
   Prezidentė irgi netyčia leptelėjo, kad Venckienė vykdo teismo sprendimą. Kas galėjo pasibaigti apkalta.  Mūsų nuomonė  neretai apsunkina mūsų pačių gyvenimą, todėl geriau ją pasilaikyti sau. Š-š-š-š-š-š… Tyla- gera byla.

  Reply
 2. tikras lietuvis

  O Juozapaitis pasielgė kaip senais laikais: jei negaliu nuginčyti, tai nors įkąsiu.
  Ir TEDK pirmininko nuomonė, kaip suprantu, tik ir lieka nuomone – ar nereikia ten kolektyvinio nutarimo?
  Be to.
  Man iš viso keista ta situacija: ateina į seimą juozapaičiai, kurie apie teisę nei bū, nei mė, jam specialistas geranoriškai parodo klaidas, tai tas naujai iškeptas seimūnas, vietoj to, kad padėkoti už pamoką, dar ir keršija.
  Nei šis, nei tas – kažkas negerai šioje valstybėje.
  Amerikos Balsas iš Vašingtono taip būtų apie šią situaciją pasakęs:
  manoma, kad Lietuvoje valdžią paėmė žulikai. :)

  Reply
 3. etcetera

  Žinoma skūskite…Teisėjas, nežiūrint jo pareigų, pirmiausia yra žmogus ir pilietis, su savo nuomone ir požiūriu…. Dar daugiau, tai dar ir teisės specialistas, su tais dalykais susiduriantis kasdien ir galintis tai vertinti profesionalo akimis. TEDK iš viso turėtų pati persižiūrėti savo veiklos turinį, nes, mano manymu, tai sustabarėjusi institucija, nesistengianti taikytis prie gyvenimo. Šiuo atveju – kaip ir pasistengė papataikauti Seimo nariui, tačiau tokiais savo sprendimais paprasčiausiai užkerta kelią bet kokiam pilietiškumui – ne tavo daržas ir nekišk nosies.
   

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.